اطلاعاتی در رابطه با مصرف نیکوتین – دلایل ترک سیگار

زمانی که در رابطه با مزایای ترک تنباکو پرسیده می شود، بیشتر افرادی که سیگار می کشند در مورد مزایای سلامتی و پس انداز پول مربوط  به آن صحبت خواهد کرد.

هیچ شکی وجود ندارد که هر دو این موارد بعد از ترک سیگار، بر روی زندگی ما تاثیر قابل توجهی خواهند گذاشت، ولی در صورتی که شما سیگار را ترک کنید، پیشرفت های بیشتری را تجربه خواهید کرد.

از فردی که قبلا سیگاری بوده است، در مورد مزایایی که بعد از ترک تجربه کرده است، سوالاتی بپرسید. احتمالا جواب های او، باعث ایجاد تعجب در شما خواهند شد.

پنج دلیل اصلی برای ترک سیگار
بعد از ترک سیگار، به یک حس بهتری دست خواهید یافت.
حس درونی قدرت و اعتقاد به توانایی خودمان برای دست یابی به اهداف چالشی، به صورت نامحدودی افزایش می یابد. ترک تنباکو برای بیشتر افراد، یک رویای غیر قابل دستیابی می باشد که طی سالیان متمادی برای ما هم وجود داشته است. شناخت این موضوع که ما به اندازه کافی قدرتمند هستیم و زندگی بدون اعتیاد با ارزش می باشد، درهایی را به روی ما باز می کند که سالیان متمادی بسته بود.

اکثر افرادی که قبلا سیگار می کشیدند، به ورزشی مشغول می شوند که به آن علاقمند بوده اند، روش های کاری خودشان را تغییر می دهند، و یا به مدرسه بر می گردند. ترک سیگار منجر به تغییر زندگی فرد می شود. در صورت ترک آن را تجربه خواهید کرد.

در صورتی که ترک نکنید، عواقب غیر قابل باوری را تجربه خواهید کرد.
در صورتی که سیگاری باشید، ریسک مرگ شما به دلیل تنباکو، تقریبا ۵۰ درصد می باشد. علاوه بر آن، به طور متوسط طول مدت زندگی افراد سیگاری ۱۰ سال نسبت به افراد غیر سیگاری کاهش می یابد. هر ساله ۴۸۰۰۰۰ نفر به دلیل مصرف سیگار در ایالات متحده دچار مرگ و میر می شوند و در سطح جهانی، این آمار برابر با شش میلیون نفر می باشد.

با این وجود، در صورتی که قبل از ۴۰ سالگی سیگار را ترک کنید، میزان ریسک مربوط به فوت شما در نتیجه بیماری های مربوط به سیگار، به میزان ۹۰ درصد کاهش می یابد.

امروزه، میزان افراد سیگاری در ایالات متحده در پایین ترین سطح قرار دارد.
در سال ۲۰۰۵، ۲۱ نفر از هر ۱۰۰ نفر که بالای ۱۸ سال بودند (۲۰٫۹ درصد از جمعیت ایالات متحده) سیگاری بودند. در سال ۲۰۱۴، این تعدد به ۱۴ نفر در هر ۱۰۰ نفر فرد بالغ کاهش یافت (۱۶٫۸ درصد / ۴۰ میلیون سیگاری) و این آمار همچنان در حال کاهش می باشد.

ما باید از قانون گذاری ها و فعالیت های ضد سیگاری تشکر کنیم که باعث شده است افراد سیگاری آمریکا روش زندگی مناسب و صحیحی را انتخاب کنند. این برنامه ها ما را نسبت به خطرات مربوط به استفاده از تنباکو آشنا می کند، ولی در کشورهایی که این برنامه ها اجرا نمی شوند، میزان افراد سیگاری بالاتر می باشد.

امروزه در سرتاسر جهان یک میلیارد فرد سیگاری وجود دارد. ۸ درصد آنها در کشورهای دارای درآمد متوسط و پایین زندگی می کنند.

ترک سیگار، آنقدر که فکر می کنید سخت نمی باشد.
بلی، سیگار بر روی شما تاثیر دارد و ترک آن به زمان نیاز دارد. باید گفت که مراحل اولیه ترک سیگار سخت می باشد، و در صورتی که شما در مورد عواقب این کار آموزش ببینید و برای این کار حمایت شوید، شما خوشحال و متعجب خواهید شد که بهبود یافتن از اعتیاد به نیکوتین، یک کار عملی و محدود به یک دوره زمانی خاصی می باشد. شما همواره به فکر سیگار نخواهید بود و بعد از مدتی راحت خواهید شد.

هر فرد سیگاری از ترک سیگار می ترسد
 اعتیاد به نیکوتین ما را مجبور می کند تا بعد از تصمیم گیری به ترک سیگار، مدت ها به مصرف آن ادامه دهیم. ما هر روز در مورد ترک سیگار فکر می کنیم، ولی نسبت به ترک آن می ترسیم و بر روی تصمیم خودمان نمی مانیم. واقعیت این است که ، صرف نظر از زمانی که ترک می کنید، شما احساس ترس خواهید کرد که افراد سیگاری زیادی با شما آشنا هستند و در صورت ترک، با آنها قطع رابطه خواهید کرد. این ترس را بشکنید و بر روی تصمیم خودتان بمانید. این اضطراب شما بعد از یک مدتی که سیگار را ترک کردید، از بین خواهد رفت.


با شوهر یا همسرعصبی چگونه رفتار کنیم؟
 معنویات
 برخورد با همسر عصبی, شوهر عصبی, عصبی, فرد عصبی, همسر, همسر عصبی
 بدون دیدگاه
زندگی کردن با فردی که زود عصبانی می شود، پرخاشگر است، به شما توهین می کند و به راحتی از کوره در می رود می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.…
بیش تر بخوانید
اگر کاری برای شما لذت بخش باشد،اعتیاد نیست؟
اگر کاری برای شما لذت بخش باشد،اعتیاد نیست؟
 اختلال روانی
 اعتیاد, تشخیص, درمان, مشاوره
 بدون دیدگاه
اعتیاد – علائم، درمان برای یک دوره زمانی طولانی مدتی، اعتیاد به معنای یک رفتار غیر قابل کنترل در رابطه با استفاده از الکل و سایر داروها در نظر گرفته…
بیش تر بخوانید
حقایق مهم در رابطه با استفاده از تنباکو
وقتی که در مورد ترک فکر می کنید، در نظر گرفتن چند عامل مهم و اساسی در مورد تاثیر تنباکو بر روی زندگی ما مفید خواهد بود. این موارد عبارتند از:

استفاده از تنباکو منجر به مرگی می شود که قابل پیشگیری است. در صورتی که نرخ سیگاری کشیدن طبق روال امروزی ادامه یابد، تخمین زده می شود که تا سال ۲۰۳۰ ، هر سال هشت میلیون نفرد در سرتاسر جهان به دلیل استفاده از تنباکو فوت کنند.
به ازای هر شخصی که به دلیل سیگار کشیدن می میرد، ۳۰ یا تعداد بیشتری از افراد هستند که با یک بیماری مربوط به سیگار، زندگی می کنند.
رایج ترین بیماری های موجود در افراد سیگاری عبارت از بیماری قلبی، COPD، کوفتگی و سرطان می باشند.
سرطان ریه، به رایج ترین علت مرگ سرطانی در دنیا تبدیل شده است، و ادعا می شود که هر ساله ۱٫۴ نفر بر اثر آن می میرند. ۸۰ درصد از موارد سرطان ریه، به دلیل سیگار کشیدن ایجاد می شود.
به طور مشابه، ۸۰ درصد از مرگ های COPD به دلیل سیگار می باشد.
در افراد سیگاری سَبُک (که در طول روز ۱۰ یا تعداد کمتری سیگار می کشند)، میزان امید به زندگی به اندازه پنج سال کاهش می یابد و ریسک سرطان ریه در آنها ۲۰ برابر بیشتر از افرادی است که هیچ وقت سیگار نکشیده اند. برای افرادی که در طول روز یک تا چهار سیگار می کشند، احتمال ایجاد سرطان ریه، پنج برابر بیشتر از افرادی است که هیچ وقت سیگار نمی کشند.
مرکز روانشناسی و روانپزشکی مگاروان
مشاوره طلاق رایگانش
مشاور کودک خوب
مشاوره تلفنی فوری
مشکلات جنسی شویی
اختلال روانی شخصیت
اعتیاد مواد مخدر اینترنت
روانپزشک خوب

منبع :اطلاعاتی در رابطه با مصرف نیکوتین – دلایل ترک سیگار- روانپزشک خوب


مشاوره جوان

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی و ادامه این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: ترک ,سیگار ,سیگاری ,یک ,زندگی ,افراد ,می باشد ,افراد سیگاری ,به دلیل ,در مورد ,ترک سیگار ,دلیل سیگار کشیدن ,میزان افراد سیگاری
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

معماری و طراحی دکوراسیون داخلی موبیلیکا | همه چیز در مورد موبایل صنایع دستی دلنوشته های من بتا 1 لوازم جانبی دانلود رایگان ایران دانلود مجانی وبسایت دربیران بجنورد درس هاست رایگان هاست رایگان